Šildymas
Neefektyvi šildymo sistema vargina ne tik senų daugiabučių, tačiau ir neseniai pastatytų individualių namų gyventojus. Šie skundžiasi dėl nešylančių ar nepakankamai įšylančių patalpų bei grindų, triukšmo šildymo sistemoje, didelių gyvenamosios erdvės apšildymo kaštų. Tad prieš priimdami sprendimus pasitarkite su mumis.
Kieto kuro katilai
Šildymas kietu kuru yra pigiausias būdas. Tai patikima ir ilgaamžė sistema, kurią įsirengti nereikia labai didelių investicijų palyginus su kitais būdais. Taip pat kieto kuro sistemos išlaikymas kainuoja pigiau, nei kitų sistemų. Prie privalumų reikėtų priskirti ir lengvą valdymą, kurio veikimo principus galima perprasti labai greitai. Be to, nepriklausymas nuo dujų tiekimo daugeliui tampa privalumu, juk Lietuvoje kieto kuro galime įsigyti labai pigiai ir paprastai.
Dujiniai katilai
Efektyviai ir pigiai šildomas būstas – to siekia kiekvienas pasirinkimą turintis namo ar buto šeimininkas. Šildymo priemonių yra įvairių, pradedant kietojo kuro katilais ir baigiant geoterminiais siurbliais, tačiau populiariausios išlieka gamtinės dujos. Rudenį įjungei, pavasarį išjungei. Tokia paprasta gamtinėmis dujomis šildomų namų šeimininkų mantra. Dujiniu katilu pirmiausia patogu naudotis, nes tiekimą reguliuoja automatika. Pigiau, žinoma, kūrenti kietuoju kuru, tačiau šiais laikais retas nori dirbti kūriku. Granulių katilai šiuo atžvilgiu patogesni, bet jiems reikia skirti daugiau priežiūros nei dujiniams. Pagal patogumą su dujiniu šildymu gali lygiuotis tik geoterminio šildymo sistema, tačiau ją įrengti brangiai kainuoja.
Vandens šildytuvai Akumuliacinės talpos
Šilumos gamyba ir jos vartojimas laiko atžvilgiu ne visada sutampa. Šilumos gamybos metu talpa, tarsi šilumos sandėlis, sukaupia perteklinę šilumą ir vartojimo metu tolygiai ją atiduoda į šildymo sistemą. Todėl labiausiai pravartu ir efektyvu talpas naudoti kartu su kieto kuro katilais, Saulės kolektorių ir šilumos siurblių sistemose. Pastaruoju metu dauguma naujų katilinių sprendimų siūloma daryti naudojant centrinį šilumos kaupiklį. Pasirenkant tam tikrus akumuliacinių talpų prijungimo būdus ir efektyviai išnaudojant temperatūrinio sluoksniavimo principus galima pasiekti nemažą šilumos energijos ir kuro ekonomiją.